Informační Bulletin č. 8/2009 - 8. října 2009

ČESKOBUDĚJOVICKÁ HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM
ZNOVUOTEVŘENA PO REKONSTRUKCI OD 12.ŘÍJNA 2009

Podzimní astronomická sezóna začne v Českých Budějovicích v novém. Návštěvníkům z řad žáků, studentů i široké veřejnosti nabídne jak poutavě podané informace z astronomie, tak nové, kvalitní, podnětné a moderní prostředí.

Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích byla od začátku letošního června uzavřena pro veřejnost. Probíhala rozsáhlá rekonstrukce kinosálu, výstavní haly a vchodu. Prostory z počátku 70.let dvacátého století již nedostačovaly současným požadavkům provozním, technickým ani estetickým. Celou akci financoval Jihočeský kraj jako zřizovatel hvězdárny. Generálním dodavatelem se na základě výběrového řízení se stala firma Parabastav, ovšem na celé zakázce se podíleli mnozí subdodavatelé. Autorem projektu byla kancelář RadaArchitekti, s.r.o. Autorem výtvarného návrhu akustického obložení stěn, připomínajícího svým vzhledem makrostrukturu vesmíru, a „kosmického“ projekčního pultu v kinosále je doc. ak. sochař Jiří Sobotka. Po stavební rekonstrukci následovala instalace nového ozvučení sálu a rozšíření kvalitní datové projekce, kde hlavním dodavatelem na základě výběrových řízení byla AV MEDIA, a.s.

Znovuotevření Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích na Zátkové nábřeží pro školní exkurze i veřejnost je plánováno na pondělí 12.října 2009. Jihočeši tak úspěšně završí letošní Mezinárodní rok astronomie. Více o připravovaných programech najdete vždy aktuálně na našich webových stránkách http://www.hvezdarnaCB.cz

Ing. Jana Tichá
ředitelka HaP

Hvězdárna a planetárium
Zátkovo nábřeží 4
370 01 České Budějovice
tel. 386352044, 603913985
e-mail : jticha@klet.cz
http://www.hvezdarnacb.cz

Slavnostní znovuotevírání českobudějovické hvězdárny s astronautem a kosmonautem - fotogalerie.

CNW_Counter